الشركات


Hakkımızda

BÜTÜN İŞİMİZ ALÜMİNYUM KOMPOZİT PANEL

 

2010 yılından bugüne alüminyum kompozit panel üretimi yapan Yalçınlar,
“Devamlı Yatırım, Devamlı Gelişim” mottosuyla hareket ederek sektörünün en önemli oyuncuları arasında yerini almıştır.

 

Şirketimiz

 
 
2010 yılında İstanbul'da kurulmuştur.
 

20 yıllık sektörel tecrübe ile ithalatçı kimliğinden vazgeçilerek sadece üretici kimliğiyle yola devam etme kararıyla 2010 yılında İstanbul’da tesisleşip kuruluşu gerçekleştirilen Yalçınlar Alüminyum, günümüzde plastik granül üretim, alüminyum rulo boyama ve yüksek kapasiteli alüminyum kompozit panel üretim tesisleriyle tamamı kendi bünyesinde alüminyum kompozit üretimine devam etmekte, satış rakamları ve üretim kapasitesi anlamında Türkiye’nin en büyük üç alüminyum kompozit panel üreticisinin içerisinde yer almaktadır.

 
 
 
 
Modern Yapılara Cephe Oluyoruz.
 
Devamlı Yatırım, Devamlı Gelişim
 

Kuruluşundan bu yana geçen süreçte devamlı ve istikrarlı yatırım ve ar-ge çalışmalarıyla plastik granülden alüminyum rulo boyamaya ürünün ihtiyacı olan bütün üretim proseslerini bünyesinde gerçekleştirebilme yeteneğiyle, Angola’dan İngiltere’ye, Tacikistan’dan Almanya’ya çok geniş bir coğrafyada bünyesinde bulundurduğu ve geniş renk ve doku seçenekleri sunan Eurametal, Metalbond ve Mgbond markalarıyla kişiye, kuruma veya projeye özel alüminyum kompozit panel çözümleri sunmaktadır.


Tarihçemiz

 
 
Reklam sektörüne yönelik ilk ince acp üretimi.
 

Yalçınlar Alüminyum, 2010 yılında ilk alüminyum kompozit panel üretim hattını kurarak özellikle reklam sektörüne yönelik çözümler sunan Metalbond markası ile birlikte üretici kimliğiyle faaliyete başlamıştır. Özellikle o yıllarda bütün alüminyum kompozit panel üreticileri kalın alüminyum kullanmakta ve cephe sektörüne yönelik üretim yapmakta iken Yalçınlar, Türkiye’de ilk defa reklam sektörüne yönelik ince alüminyumdan kompozit panel üreten firma olmuş ve Metalbond markasıyla kısa sürede kendi sektöründe tercih edilen ve aranan bir firma konumuna ulaşmıştır.

 
 
Türkiye’de 0,21mm altında alüminyum boyayabilen tek firma
 

Sektörden gelen talepler doğrultusunda 2012 yılında ikinci hat devreye alınarak kapasite arttırılmış ve müşteri taleplerine daha hızlı cevap verebilme imkanı oluşmuştur. 2013 yılında ise üçüncü hat üretime başlamış ve Eurametal markasıyla cephe sektörüne yönelik kalın alüminyum kompozit panel üretimine geçilmiştir. Aynı zamanda 2012 yılında ilk ihracatlar Almanya, Yunanistan, Türkmenistan gibi ülkelere yapılarak günümüzde 27 ülkeye yönelik yapılan geniş ihracat ağının temelleri atılmıştır.

 
Eurametal markasıyla cephe sektörüne giriş.
 
2016 yılından sonra kendi granülünü üretebilme yeteneği.
 

Türkiye’de bulunan tesislerinde her ne kadar üretim kapasitesi ve kalite konusunda sektörüne öncü ürünler üretilse de 2015 yılında özellikle ihracat ve tedarikçi ağının daha verimli kullanılabilmesi, üründe stabilitenin sağlanması ve özellikle Avrupa pazarında daha geniş bir çerçevede yer alabilmek ve servis verebilmek amacıyla yurtdışında yatırım kararı alınmış ve bu kapsamda 2015 yılının sonlarında Almanya’da kurulan hat ile Mgbond markasıyla alüminyum kompozit panel üretimine başlanmıştır. Devamlı kurulan yeni hatlar ve kapasite arttırımlarıyla birlikte gelişen global talep ve sirkülasyondan dolayı entegre bir hizmet verebilmek amacıyla alüminyum kompozit panel üretiminde kullanılan plastik granülü kendi bünyesinde üretmek için plastik granül tesisinin temelleri atılmış, 2016 yılında İstanbul, Silivri’de hizmete açılmıştır. Yine entegre bir tesis haline gelip, ürünün bütün aşamalarını kendi bünyesinde sonuçlandırıp, müşteriye doğru, kaliteli ve hızlı ürün tedariği sağlamak için 2018 yılında alüminyum boyama tesislerini devreye alınmıştır. Üretime başlayan alüminyum boyama tesisiyle Türkiye’de 0,21mm altında alüminyum boyayabilen tek firma konumuna gelinmiştir. 2018 yılında Almanya’daki tesislerde ikinci hattın kurulumu ile ilgili çalışmalara başlanmış 2019 yılında faaliyete alınması planlanmıştır. Aynı zamanda 2018 yılı içerisinde daha modern ve daha komplike hizmet verebilecek Silivri’deki yeni fabrika binasına taşınılmıştır.

معالمنا

 

2010

إنشاء Yalçınlar Alüminyum وتشغيل الخط الأول.

2010

دخول السوق بعلامة Metalbond التجارية.

2012

أول تصدير لليونان

2012

تشغيل خط الإنتاج الثاني

2013

تشغيل خط الإنتاج الثالث

2013

بدء الإنتاج بعلامة Eurametal التجارية لقطاع الواجهات

2015

تشغيل خط إنتاج ألمانيا

2015

بدء الإنتاج في ألمانيا للسوق الأوروبية بعلامة Mgbond التجارية

2016

افتتاح مصنع لانتاج حبيبات البلاستيك في ديجيرمنكوي ، اسطنبول

2017

إنشاء شبكة تصدير واسعة تصل إلى 27 دولة حول العالم

2018

تفعيل منشأة دهان الألمنيوم

2018

الانتقال إلى مبنى مصنع حديث في سيليفري ، اسطنبول

2018

إنشاء علامة Eurabond التجارية لأفريقيا والأسواق الجديدة.

2019

بدء الخط الجديد في منشآت الإنتاج في ألمانيا

Subscribed